Fantastyczne zwierzęta Harrego Pottera od A do Z

 

W kwietniu i maju 2016r. uczniowie klas IV-VI brali udział w kilku projektach czytelniczych pod wspólnym tytułem "Fantastyczne zwierzęta Harrego Pottera od A do Z".

Na zajęciach uczniowie poznali: czym jest magiczne zwierzę, co to jest magizoologia oraz klasyfikację magicznych zwierzaków wg. Ministerstwa Magii na podstawie w książki J.K. Rowling "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" (tytuł oryginału: "Fantastic beast and where to find them").

 

Młodzież wzieła również udział w ciekawej zabawie polegającej na namalowaniu magicznego zwierzaka, ale żeby było trudniej .... z zawiązanymi oczami (!) Każdy uczeń losował zwierzę, zapoznawał się z jego cechami fizycznymi oraz magicznymi zdolnościami, a następnie starał się wyrazić to poprzez rysunek. Kwintoped, Demimoz, Bahanka, Pufek, Rogogon Węgierski, Kelpia, Plumpka i wiele innych ... wszystkie magiczne stwory na rysunkach uczniów stawały się niegroźne i prześmieszne.

 

Na podstawie w/w książki w listopadzie ukaże się w kinach film w reżyserii Davida Yates`a pod tym samym tytułem, na który z pewnością wybierzemy się z uczniami. Plakat filmu i zwiastun można obejrzeć tu: FILM 

 

Zajęcia zorganizowała mgr Katarzyna Stącel w ramach promocji czytelnictwa wśród młodzieży.

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)