Konkurs Plastyczno-Literacki "Mój autorytet/wzór sportowca"

KONKURS plastyczno-literacki

pt. „Mój autorytet/wzór sportowca, dlaczego On/Ona/Oni”

realizowany w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Ćwicz umysł i ciało - bezpiecznie"

Przedmiotem konkursu była praca składająca się z dwóch części:

I część - wykonanie portretu lub karykatury osoby/osób, która jest/które są dla uczestnika konkursu wzorem/idolem/wyjątkową osobą/osobami, godną/godnymi do naśladowania w życiu codziennym i w dążności do wyznaczonego celu w życiu dorosłego człowieka,

II część - krótkie uzasadnienie wyboru danej osoby/osób, zapisane w dowolnej formie literackiej, np. jako opis, rymowanka, wiersz.

Z naszej szkoły na konkurs koordynator Bożena Prus-Kot wysłała prace uczennic:

1. Karolina Borszcz V „b”

2. Paulina Giertyczka V „b”

3. Rayna Khagieva V „b”

4. Monika Magdziak V „b”

5. Wiktoria Dudek VI „a”

6. Magda Grzebieluch VI „a”

 

 

Wyniki konkursu plastycznego połączonego z formą literacką,
pt. „Mój autorytet/wzór sportowca …, dlaczego On/Ona?”
organizowanego  w ramach Kampanii „Ćwicz umysł i ciało – bezpiecznie”


Na konkurs wpłynęło 233 prac w kategorii szkoła podstawowa.

Prace konkursowe zostały oceniane według następujących kryteriów: oryginalność pracy plastycznej, odwzorowanie postaci, estetyka, rodzaj formy literackiej oraz treść formy literackiej.

 

III miejsce zdobyła Wiktoria Dudek  z kl. VI a

 

Wybrałam Justynę Kowalczyk , ponieważ jest dla mnie najciekawszym sportowcem. Jej osiągnięcia są zaskakujące .

 

Justyna jest polską biegaczką narciarską , mistrzynią i multimedalistką olimpijską, mistrzynią i multimedalistką mistrzostw świata, czterokrotną zdobywczynią Pucharu Świata w biegach narciarskich. Zdobywała Puchar Świata trzy razy z rzędu. W historii tej dyscypliny udało się to jeszcze tylko jednej Fince Marjo Matikainen. Jest jedyną zawodniczką, która 4 razy z rzędu zwyciężyła w prestiżowym cyklu Tour de Ski.

 

Justyna Kowalczyk dba nie tylko o wysoką formę sportową, a także
o swoje wykształcenie. Jeżeli zda egzamin doktorancki, zostanie pierwszą na świecie czynną biegaczką z tytułem naukowym doktora.

 

Udziela się charytatywnie, między innymi na aukcji charytatywnej sprzedała swój samochód. Wspiera dzieci chore na mukowiscydozę.

 

Justyna Kowalczyk jest też dla mnie ideałem kobiety. Jest piękna, ma wspaniały uśmiech, śliczne oczy i wysportowane ciało. Nie jest wychudzona jak modelka.

 

Ponadto cenię ją za Jej skromność. W wywiadach z nią trudno znaleźć informacje na temat jej życia prywatnego – jest to dla niej sfera nie na sprzedaż .To cecha tak rzadko spotykana u współczesnych ludzi sukcesu. Każdy obnosi się z ilością związków / dzieci / konfliktów w rodzinie. Ona jest inna. Czytając wywiady z Justyną Kowalczyk odnosi się wrażenie, że rozmawia się z kimś niezwykle inteligentnym , a przy tym bardzo normalnym, jak każdy z nas. Ma 31 lat, a czuję się tak jakby była moją starszą siostrą.

 

Bardzo chciałabym poznać Justynę Kowalczyk osobiście – uścisnąć jej dłoń, porozmawiać. Chciałabym być takim człowiekiem jak ona – zdeterminowanym, wytrwałym, solidnym. Chciałabym mieć tyle odwagi by żyć tak jak Ona, by mieć tle wytrwałości , by realizować zamierzone cele. Mieć tyle życzliwości dla ludzi, by o mnie też tak mówiono, że jestem po prostu dobrym człowiekiem. I tyle skromności, by tak jak ona pozostać przy tym wszystkim normalnym człowiekiem.

 

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)