„Deszcz, jesienny deszcz smutne pieśni gra…” - Festiwal Pieśni Patriotycznej

pp28 listopada 2012r. w Szkole Podstawowej Nr 21 w Bytomiu odbyła się I Edycja Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej „Ojczyzna piękną pieśnią”, w którym udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 37, a przygotowała ich p. mgr Mirosława Bryk.

Do ścisłej czołówki dostały się: 
1. ucz. kl. IIIb- Roksana Pióro, która prezentując dawną piosenkę żołnierską pt. „Deszcz jesienny deszcz” zdobyła wyróżnienie specjalne w kategorii klas I-III


2. ucz. kl. VI- Marta Grabowska, która wykonując piosenkę partyzancką pt. „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, zdobyła II m. w kategorii klas IV-VI. 


Serdecznie gratulujemy Laureatkom i cieszymy się bardzo z sukcesów naszych uczennic. W/w wymieniony festiwal był wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu dla Młodych tego świata – tych czasów… Jak silny w przeżyciu i pozytywny był odbiór tej lekcji przez widzów, mogą zaświadczyć cisza i niebywałe skupienie jakie panowały na widowni w czasie jej trwania, a w niektórych oczach dostrzec można było nawet łzę wzruszenia.

 

Zoabcz teskty piesni - kliknij tutaj...

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)