O naszej szkole

Fotor1127233142

O nas...

Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej mają prowadzone zajęcia na parterze, który jest dostosowany i przeznaczony wyłącznie dla potrzeb edukacji wczesnoszkolnej naszych najmłodszych uczniów.  Uczniowie mogą korzystać z posiłków w naszej stołówce. Obiady wydawane są oddzielnie dla poszczególnych grup wiekowych o określonych porach. Ponadto najmłodsi uczniowie korzystają z darmowego programu owoce w szkole, dzięki któremu otrzymują zawsze świeże i zdrowe produkty!

Uczniowie szkoły podstawowej mają do dyspozycji świetlicę czynną od 7:00 do 16:00, gdzie zajęcia w niewielkich grupach prowadzi wykwalifikowana kadra. Szkoła posiada stałą opiekę higienistki szkolnej, pedagogów szkolnych, a dwa razy w tygodniu uczniowie i rodzice mogą skorzystać z porady psychologa szkolnego.
Szkoła posiada plac zabaw dla najmłodszych  zrealizowany w ramach Rządowego programu Radosna Szkoła. Posiadamy również w pełni wyposażony, oddzielny pokój zabaw dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Dla najmłodszych klas prowadzimy również zajęcia na basenie i w doskonale wyposażonej i zabezpieczonej pracowni komputerowej. W edukacji wczesnoszkolnej nasi nauczyciele realizują wiele projektów edukacyjnych.

W roku 2011 nasza szkoła została laureatem konkursu: "Otwarta Szkoła",  jako jedyna szkoła z województwa śląskiego, zdobyła to wyróżnienie w obszarze edukacja cudzoziemców i mniejszości narodowych.

W marcu 2013r. szkoła została wyróżniona Certyfikatem Społecznie Zaangażowanej Placówki za udział w II edycji ogólnopolskiej kampanii "Wszystkie Kolory Świata"

W maju 2013r. placówka otrzymała tytuł "Bezpieczna szkoła" oraz członkostwo Ogólnopolskiego Klubu Bezpieczne Szkoły.

os bs logo

W listopadzie 2015r. szkoła otrzymała Certyfikat Szkoły Promującej Czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży za udział w projekcie CEO "Czytam sobie w bibliotece".