Światowy Dzień Książki w naszej szkole

 

W dniach 18, 20, 22, 27 oraz 28 kwietnia 2016r. z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich gościliśmy w naszej szkole dzieci z pobliskich przedszkoli: "Miriada"oraz PM nr 10, 51, 63 i 52.

 

Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt.:"Bajka o smutnej Petronelli" w wykonaniu uczniów z klasy: 2b oraz 5b. Przedszkolakom bardzo podobał się występ i świetnie się przy nim bawili. Wykazali się również doskonałą znajomością zalet czytania książek. Na pytanie: "Czy wyobrażasz sobie życie bez książek?" - zawsze odpowiadali przecząco!

 

W przedstawieniu wystąpiły:

Alicja Rak - narrator

Paulina Knop - Smutna Petronella

Oliwia Orzełowska - królowa Dobrotliwa Mądromiła

Wiktoria Bogunia - herold oraz Dobra Wróżka

Paulina Zgaślik - tancerka "przecudnej urody"

Martyna Moj - Zły Czarodziej oraz Ufoludek

Natalia Szołtysik, Natalia Orzełowska, Martynka Osysek i Hanna Cieniawska - flecistki

 

Druga część spotkania przeznaczona była na zwiedzanie biblioteki szkolnej i zapoznanie się z jej bogatym księgozbiorem. Dzieci z uwagą i zaciekawieniem wysłuchały również informacji o ciekawych zajęciach w Klubie Przyjaciół Franklina oraz Klubie Harrego Pottera, a także o szkolnych imprezach nocnych organizowanych dla uczniów naszej szkoły.

 

 Dziękujemy bardzo wszystkim przedszkolakom za odwiedziny!

 

Spotkania zorganizowała mgr Katarzyna Stącel w ramach promocji czytelnictwa wśród dzieci.

 

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)