Magiczna noc z Harrym Potterem - rok II

 

To była niezapomniana, magiczna noc! 10 czerwca 2016r. w piątek, późnym wieczorem potteromaniacy z klasy 5B zebrali się w bibliotece szkolnej, która w magiczny sposób przemieniła się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa HOGWART.

 

O godzinie 20.00 otworzyły się wrota Hogwartu i profesorki Nimfadora Tonks (Katarzyna Stącel) oraz Aurora Sinistra (Bożena Kutka) - tak jak rok temu - przywitały drugoroczniaków oraz przydzieliły ich do odpowiednich domów w szkole (według przynależności w Klubie Harrego Pottera).

 

Każdy uczestnik miał na sobie odpowiedni strój jaki nosili uczniowie Hogwartu. Wyglądaliśmy bardzo dostojnie i elegancko!

 

Po rozlokowaniu się w dormitoriach i przedstawieniu Prefektów, uczniowie rozpoczęli następujące zajęcia: Transmutacja, Klub Pojedynków, Eliksiry, Wróżbiarstwo. Na poszczególnych lekcjach uczniowie nabywali standardowych umiejętności magicznych i rywalizowali ze sobą o punkty dla poszczególnych domów. Na lekcji transmutacji stworzyliśmy przepiękne "Pamiętniki nastolatki z Hogwartu" - techniką scrapbooking.

 

 

Pomiędzy lekcjami było sporo atrakcji. Głodni i spragnieni teleportowaliśmy się do gospody. W „Dziurawym Kotle” zjedliśmy mugolską pizze i popiliśmy „kremowym piwem”. W „Kuchni Zgredka” stworzyliśmy wspaniałą, kolorową i zdrową sałatkę owocową.

 

Dla zabawy i "strraaachuuuu" na ulicy Śmirtelnego Nokturnu odwiedziliśmy sklep Borgina i Burkesa - eksperymentując ze strojami i makijażem przemieniliśmy się w Duchy Hogwartu.

 

Jednak największa atrakcja czekała na uczniów w nocy. Po godzinie 24.00 przybyła nieoczekiwana sowa z Ministerstwa Magii z listem od profesora Dumbledora. Po odczytaniu listu wszyscy uczestnicy wraz z prefektami wyruszyli na poszukiwanie Komnaty Tajemnic oraz Giny, którą porwał Bazyliszek. Uczestnicy wyprawy musieli zmierzyć się z trudnymi magicznymi zadaniami by pokonać ciemne moce i bazyliszka, po drodze napotykali przeróżne straszydła, które utrudniały im dotarcie do celu. Konkurencje wymagały współpracy oraz sporej wiedzy nt. książek o Harrym Potterze. Pomocny okazał się domowy skrzat Zgredek. Uczniowie świetnie sobie poradzili! Ostatecznie zwyciężył RAVENCLAW, w składzie: Alicja Rak, Martyna Moj - zdobywając: 157pkt.

 

Po nocnej wyprawie nadszedł czas na wypoczynek. Uczniowie rozlokowali się ze swoimi śpiworami w Sali Magii i Medytacji, by tam wybrać się w wirtualną podróż do Muzeum Harrego Pottera w Londynie oraz obejrzeć film o przygodach Małego Czarodzieja "Harry Potter i Komnata Tajemnic". Około 5.00 nad ranem wszyscy zasnęli opatuleni zaklęciem ochronnym.

 

Rano przyszedł czas na uroczyste zakończenie drugiego roku nauki. Wszyscy otrzymali promocje na następny rok. Profesorki Tonks i Sinistra z przyjemnością wręczyły nowym czarodziejkom Certyfikaty zaliczenia Magicznej Nocy z Harrym Potterem. Póżniej uczniowie rozeszli się do swoich mugolskich domów, ale już z niecierpliwością oczekują kolejnej magicznej nocki, by zaliczyć trzeci rok nauki w Hogwarcie!

 

Imprezę zorganizowały panie: Katarzyna Stącel i Bożena Kutka.

 

Wszystkim Rodzicom bardzo dziękujemy za okazaną pomoc w zorganizowaniu imprezy!

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)