Magiczna Noc z Harrym Potterem - rok III

 

 

Uroczyście przysięgam, że knuję coś niedobrego!

 

To była kolejna niezapomniana, magiczna noc! 

2 czerwca 2017r. w piątek, późnym wieczorem potteromaniacy z klasy 6B i 4A zebrali się w bibliotece szkolnej, która w magiczny sposób przemieniła się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa HOGWART.

 

O godzinie 20.00 otworzyły się wrota Hogwartu i profesorki Nimfadora Tonks (Katarzyna Stącel) oraz Aurora Sinistra (Bożena Kutka) - jak co roku  - przywitały "trzecioroczniaków" oraz przydzieliły ich do odpowiednich domów w szkole (według przynależności w Klubie Harrego Pottera).

 

Każdy uczestnik miał na sobie odpowiedni strój jaki nosili uczniowie Hogwartu. Wyglądaliśmy bardzo dostojnie i elegancko!

 

Po rozlokowaniu się w dormitoriach i przedstawieniu Prefektów, uczniowie rozpoczęli następujące zajęcia: Transmutacja (Potworne Zajęcia), Eliksiry, Zajęcia na boisku do Quiditcha, Wróżbiarstwo oraz wizyta w Azkabanie. Na poszczególnych lekcjach młodzi czarodzieje  nabywali standardowych umiejętności magicznych i rywalizowali ze sobą o punkty dla poszczególnych domów.

Na lekcji transmutacji stworzyliśmy "POTWORNE KSIĘGI POTWORÓW" !!!

Pomiędzy lekcjami było sporo atrakcji. Głodni i spragnieni teleportowaliśmy się do HOGSMEADE, gdzie w knajpie "Pod trzema miotłami" zjedliśmy mugolską pizze i popiliśmy „Kremowym Piwem”. Skosztowaliśmy też wielu przepysznych słodkości w Miodowym Królestwie!

Dla zabawy i "strraaachuuuu" na ulicy Śmirtelnego Nokturnu odwiedziliśmy sklep Borgina i Burkesa - eksperymentując ze strojami i makijażem przemieniliśmy się w wieźniów z Azkabanu.

Jednak największa atrakcja czekała na uczniów w nocy. Po godzinie 24.00 przybyła nieoczekiwana sowa z Ministerstwa Magii z listem od profesora Dumbledora. Po odczytaniu listu wszyscy uczestnicy wyruszyli na poszukiwanie Hardodzioba, by móc uwolnić Syriusza Blacka. Uczestnicy wyprawy musieli zmierzyć się z trudnymi magicznymi zadaniami, by pokonać ciemne moce i Dementorów. Po drodze napotykali przeróżne straszydła, które utrudniały im dotarcie do celu. Konkurencje wymagały współpracy oraz sporej wiedzy nt. książek o Harrym Potterze. Pomocna okazała się "wszechwiedząca" HERMIONA. Uczniowie świetnie sobie poradzili! Ostatecznie zwyciężył RAVENCLAW, w składzie: Alicja Rak, Ewa Pochała - zdobywając: 98pkt.

 

Po nocnej wyprawie nadszedł czas na wypoczynek. Uczniowie rozlokowali się ze swoimi śpiworami w Sali Magii i Medytacji, by tam obejrzeć film o przygodach Małego Czarodzieja "Harry Potter i Więzień Azkabanu oraz "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Około 5.00 nad ranem wszyscy zasnęli opatuleni zaklęciem ochronnym, ze swoim Patronusem.

 

Rano przyszedł czas na uroczyste zakończenie trzeciego roku nauki. Wszyscy otrzymali promocję na następny rok. Profesorki Tonks i Sinistra z przyjemnością wręczyły nowym czarodziejkom Certyfikaty zaliczenia Magicznej Nocy z Harrym Potterem. Póżniej uczniowie rozeszli się do swoich mugolskich domów, ale już z niecierpliwością oczekują kolejnej magicznej nocki, by zaliczyć czwarty rok nauki w Hogwarcie!

 

Imprezę zorganizowały panie: Katarzyna Stącel i Bożena Kutka

w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - priorytet 3.

 

Wszystkim Rodzicom bardzo dziękujemy za okazaną pomoc w zorganizowaniu imprezy!

 

Koniec psot!

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)