Halloween w bibliotece

Halloween to święto, które wywodzi się z bardzo starego, pogańskiego jeszcze obyczaju celtyckiego. W XIX wieku zawędrowało do Stanów Zjednoczonych i do dziś jest tam hucznie obchodzone. W ten dzień amerykańskie dzieci i ich rodzice przebierają się za duchy, czarownice i inne potworki. Tak przebrani chodzą od domu do domu i zbierają słodycze. Z uwagi na dobrą zabawę i chęć poznania zwyczajów innych krajów Halloween, znajduje coraz więcej zwolenników wśród dzieci i dorosłych ciekawych świata, chętnie poznających języki i kulturę innych narodów.

 

W ramach działalności KLUBU PRZYJACIÓŁ FRANKLINA biblioteka szkolna zorganizowała imprezę dla czarownic, wampirów, duchów i innych straszydeł. Wraz z uczestnikami zabawy czytaliśmy książkę „Franklin i święto Duchów” oraz "Franklin i wielka dynia", zaś tajemniczą atmosferę dopełniał niezwykły wystrój biblioteki. Uczestniczące w zabawie dzieci mogły tańczyć w rytm przebojów dziecięcych, wykonać kolorowe duszki i straszne dynie, poznać halloweenowe wróżby, wziąć udział w zabawach ruchowych i konkursie na najstraszniejszy strój.

BYŁA ŚWIETNA ZABAWA!

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)