Dotarły do nas "Książki naszych marzeń"!

 

 

W tym roku szkolnym biblioteka uczestniczy w programie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”. Program ten przede wszystkim umożliwił zakup nowości wydawniczych do biblioteki w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych.

 

Za pieniądze z programu biblioteka miała możliwość zakupić książki wybrane przez uczniów w marcu 2015 - podczas zorganizowanych w szkole "Ogólnopolskich Wyborów Książek".  Są to zatem książki, którymi nasi czytelnicy są autentycznie zainteresowani, bliskie ich doświadczeniom w poznawaniu i rozumieniu współczesnego świata, które miejmy nadzieję rozbudzą ciekawość świata naszych małych czytelników.

 

Dodatkowo uczniowie będą mieli możliwość wypożyczenia nowych książek na okres ferii letnich i zimowych, co powinno pogłębić w nich nawyk czytania i podtrzymać zainteresowanie czytaniem.

 

 

W ramach programu przewidziane są również ciekawe warsztaty czytelnicze, konkursy i imprezy (część z nich już się w bibliotece odbyła). Wydarzenia te mają służyć przede wszystkim popularyzacji i promocji czytelnictwa. Podstawowym rezultatem programu ma być trwałe zainteresowanie młodych ludzi czytaniem. Aby tak się stało muszą doświadczyć przyjemności z czytania, odkryć w nim atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zdolności i zainteresowań, a także spędzania wolnego czasu.

 

Program „Książki naszych marzeń” poprzedza Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, który w latach 2016-2020 będą wspólnie realizować ministerstwa: edukacji narodowej oraz kultury i dziedzictwa narodowego.

 

Nowe książki są już w bibliotece! Prosimy tylko o kilka dni cierpliwości, gdyż trwają intensywne prace nad przygotowaniem ich do udostępnienia czytelnikom - tak by mogły im jak najdłużej służyć.

 

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO BIBLIOTEKI!

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)