U naszych przyjaciół przedszkolaków

Wieloletnią tradycją naszej szkoły są spotkania z przedszkolakami. Spotkania te, zawsze są bardzo miłe, radosne i korzystne wychowawczo dla dwóch stron, ponieważ w ich czasie nasi uczniowie, przypominając sobie wcześniejsze swoje lata, swoje przedszkole, „swoją Panią”, mają możliwość integrowania się z młodszymi kolegami, a przy okazji pomagają im oswoić się ze środowiskiem szkolnym, tj. m.in.: z uczniami, nauczycielami, poszczególnymi salami, lekcjami itd., co z kolei ułatwi im w niedalekiej przyszłości udany start w etap szkolny, a ich rodzicom podjąć rozważną decyzję, co do właściwego wyboru placówki, w której Ich dziecko będzie się dalej kształciło..

Jak i w poprzednich latach taki w tym roku, naszą szkołę odwiedzają wychowankowie pobliskich przedszkoli. W ramach projektu edukacyjnego pt. „Choć kocham swoje przedszkole to od września do szkoły iść wolę” przedszkolacy uczestniczą w różnych formach zajęć, przygotowanych dla nich przez uczniów naszej szkoły i  nauczycieli. W zakres tematyczny tych spotkań wchodzą m. in: zwiedzanie szkoły (pracowni nauczania zintegrowanego, świetlicy, biblioteki, pracowni informatycznej, sali zabaw, sal gimnastycznych, stołówki szkolnej itd.), wspólne zabawy oraz przedstawienia teatralne.

 

 

 

Od początku października 2012r., szkołę naszą odwiedziło już ok. 150 dzieci z czterech placówek przedszkolnych, tj. Przedszkola nr 51, 10, 63 oraz 52 (gr. „Kaczuszki”, „Misie”, „Jagódki”, „Biedronki”, „Misie”, ,,Smerfy”, „Krasnoludki”, „Myszki”), którzy pod kierunkiem p. p. mgr Mirosławy Bryk i mgr Lesława Gutwińskiego (nauczycieli SP nr37) zwiedzali naszą szkołę i uczestniczyli w różnych zajęciach. Miłą niespodziankę przygotowali uczniowie. kl. IIIb (wych. .J. Grygiel), którzy przywitali swoich młodszych kolegów śpiewem, ochoczo zapraszając do wspólnej zabawy.

Przy okazji dziękujemy p. mgr D. Sałabun (wychowawcy świetlicy), która trzykrotnie pomagała  przedszkolakom dotrzeć bezpiecznie do odpowiedniej sali zajęć, tj. pracowni komputerowej.

W Nowym 2013r. Roku  wszystkim Przedszkolakom, Ich Rodzicom i Nauczycielom życzymy wszystkiego najlepszego, wielu radosnych dni i samych tylko sukcesów. Zapraszamy do dalszej współpracy!

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)