Projekt: "Wszystkie Kolory Świata II"

samurajProjekt "Wszystkie Kolory Świata II" był dla naszej szkoły czasem ogromnej, pozytywnej energii i radości dawania cząstki siebie innym.
Po przystąpieniu do projektu każda klasa poznawała wybrany przez siebie kraj, zwyczaje dnia codziennego, tradycje, kuchnie. Następnie wspólnie podczas zajęć świetlicowych i bibliotecznych wzajemnie dzieliliśmy się zdobytą wiedzą, spostrzeżeniami.

Prawie każda klasa stworzyła konkretne postacie, otoczyła je różnymi historiami, nadała imiona a następnie po wstępnych projektach przystąpiła do szycia. Z czasem praca grupowa przerodziła się również w indywidualną, a z okazji Dnia Babci i Dziadka, dzieci włączyły do projektu swoje babcie, które pomogły przy szyciu lalek.

 


 

 WSZYSTKIE LALKI

 

 

 

 

Każdego dnia uczniowie i nauczyciele z zainteresowaniem poznawali nowe laleczki, które przez cały czas dostępne były w świetlicy - łącznie powstało 21 lalek. Na uroczystych obchodach Dni Kolorów, będących podsumowaniem projektu Wszystkie Kolory Świata, zaproszeni goście mogli między innymi zobaczyć występ muzyczno-taneczny uczniów, wystawę lalek, prezentacje UNICEFu, wystawę zdjęć i plakatów na temat Afryki, działań UNICEF, a także prezentację "Jak powstał Stephen? Jak uszyć laleczkę -krok po kroku" o ulubieńcu wszystkich czyli Stephenie z Bawarii.

Główną atrakcją była niewątpliwie licytacja laleczek , która budziła wiele emocji. W wyniku licytacji uzbieraliśmy 600 zł, które zostały przelane na rzecz szczepionek dla dzieci w Czadzie. W szkolnym konkursie na najbardziej oryginalną lalkę, przy wielu emocjach, wielu oddanych głosach zwyciężył TAJ SAMURAJ stworzony przez klasę III a wraz z wychowawcą p. Ewą Janik.

 

Wszyscy twórcy laleczek otrzymali upominki za udział i zaangażowanie w projekcie. Jeszcze raz bardzo dziękujemy!

 

To jednak jeszcze nie koniec zabawy...! Dzisiaj zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców na dalszy etap konkursu.

Od 25 marca możemy oddawać głosy na naszego szkolnego, lalkowego przedstawiciela. Aby móc zagłosować należy wejść na Facebookowy adres https://apps.facebook.com/unicef-kolory-swiata/galeria.powieksz?lalka=282
zalogowac się i oddac głos. Z jednego konta można zagłosowac tylko jeden raz.

 

Nagrodą dla zwycięskiej szkoły są odwiedziny i koncert ambasadorki akcji – Majki Jeżowskiej.

 

Zapraszamy do głosowania!

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)