Laleczki UNICEF ratują dzieciom życie.

unicefWszystkie kolory świata  to globalny projekt UNICEF, który realizowany jest w polskich szkołach. Do akcji zapraszani są uczniowie, których zadaniem jest przygotowanie charytatywnych laleczek. Kampanię wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

W ramach projektu „Wszystkie kolory świata” uczniowie z całej Polski mogą własnoręcznie zaprojektować i uszyć szmaciane laleczki. Nasza szkoła włączając się do akcji, pomogła ratować życie swoich rówieśników w Czadzie.

Była to już druga edycja projektu „Wszystkie Kolory Świata”. Rozpoczęła się w październiku 2012 r. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, Dziadkom, Uczniom i Nauczycielom za przystąpienie do akcji i zaangażowanie. Prawie 700 szkół i przedszkoli z całej Polski postanowiło kolejny raz przeżyć przygodę przygotowując szmaciane laleczki, a tym samym wspomóc działania UNICEF na rzecz dzieci w Czadzie.

 

 

Projekt "Wszystkie kolory świata" pomógł wykształcić wśród uczniów naszej szkoły postawę tolerancji i otwartości na inne kultury, pokazał uczniom, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne. Z dużym entuzjazmem szkoła przystąpi do kolejnej edycji projektu.

Finałem projektu w naszej szkole była impreza 28 lutego 2013r.o godz.16.00 - zorganizowana przez świetlicę szkolną oraz bibliotekę z udziałem Uczniów, Rodziców, Nauczycieli oraz Dyrekcji Szkoły. Projekt wzbudził wiele pozytywnych emocji wśród dzieci i całej społeczności lokalnej, co niezmiernie nas cieszy.

Program imprezy zawierał:

- podsumowanie projektu UNICEF „Wszystkie kolory świata”,

- taneczne i muzyczne występy dzieci,

- prezentację UNICEF: „Dzieci z Czadu”,

- „Wszystkie kolory świata – pomagamy dzieciom”, wystawę promującą idee pomocy humanitarnej dla dzieci,

- prezentację multimedialną „Jak powstał Stephen z Bawarii. Instrukcja krok po kroku”,

- prezentację lalek przygotowanych przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły,

- licytację lalek (zbiórkę pieniędzy na rzecz dzieci w Czadzie).

Jednym z elementów projektu jest konkurs na najbardziej oryginalną laleczkę. Każda placówka, która przystąpiła do akcji, mogła wybrać jedną laleczkę, która będzie ją reprezentowała w konkursie. Konkurs został zorganizowany na oficjalnym fan page’u akcji "Wszystkie Kolory Świata" na Facebooku.


W naszej szkole w wyniku głosowania zwyciężyła lalka o imieniu TAI, przygotowana przez klasę 3A pod kierunkiem Pani mgr Ewy Janik. TAI jest Samurajem (w prawdziwej zbroi). GRATULUJEMY!

W trakcie imprezy na licytacji zebraliśmy 600zł na rzecz dzieci w Czadzie, które przekazaliśmy na konto projektu UNICEF. Nad projektem czuwały i imprezę przygotowały panie: Katarzyna Kroj, Bożena Kutka, Dorota Sałabun oraz Katarzyna Stącel.

DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE Z NAMI!

 

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)