"Nasza Ziemia w Poezji Dziecięcej" - konkurs recytatorski

17 kwietnia 2013 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski klas I-III p.t.: „Nasza ziemia w poezji dziecięcej”. Były to szkolne eliminacje XI Miejskiego konkursu poetyckiego dla klas II-III szkół podstawowych „Poezja w nas i wokół nas”.

Cele konkursu:

- rozwijanie zainteresowań poezją,

- uwrażliwienie na piękno otaczającego świata,

- kultywowanie tradycji rodzinnych i państwowych,

- pobudzanie wyobraźni i ekspresji słownej,

- kształtowanie potrzeby uczestnictwa w kulturze i właściwego jej odbioru.

 

W szkolnym etapie konkursu udział wzięło 11 utalentowanych uczniów: Gabriel Wrodarczyk i Jagoda Nowacka z kl. I A, Katarzyna Książek z kl. I B, Jeremiasz Taciak i Katarzyna Zok z kl. II a, Oliwia Tkocz i Miłosz Lisicki z kl. II B, Mateusz Krawczyk i Laura Wójcik z kl. III A oraz Patrycja Kania i Martyna Ciesielska z kl. III B.

 

 

Konkurs recytatorski jest konkursem o ugruntowanej renomie w naszej szkole, został bowiem zorganizowany już po raz ósmy. Ilość uczniów zainteresowanych recytacją wzrasta z roku na rok. Wysoki jest również poziom samych prezentacji. Dobór utworów świadczy nie tylko o predyspozycjach uczestników, ich szczególnej dbałości o kulturę słowa, ale przede wszystkim o szczególnej wrażliwości i często zaskakującej u tak młodych osób, dojrzałości.

 

Dla uczestników konkursu, była to trudna lekcja – wymagała pokonania tremy oraz wykazaniem zaangażowania i pomysłowości. W jury zasiadały panie: mgr Małgorzata Garus, mgr Jolanta Sadowska oraz mgr Katarzyna Stącel.

 

Wyniki konkursu:

I miejsce: PATRYCJA KANIA z kl. 3B

II miejsce: GABRIEL WRODARCZYK z kl. 1A

III miejsce: MARTYNA CIESIELSKA z kl. 3B

Wyróżnienia: JEREMIASZ TACIAK z kl. 2A oraz  MATEUSZ KRAWCZYK z kl. 3A.

 

 

Uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez RADĘ RODZICÓW. Dziękujemy!

Zwycięzcom konkursu GRATULUJEMY!

 

Do etapu miejskiego przechodzą uczniowie: Patrycja Kania oraz Gabriel Wrodarczyk.

Konkurs zorganizowały panie: mgr Joanna Grygiel oraz mgr Halina Miś.

 

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)