"Miasteczko Tuwima" - finał konkursu literacko - plastycznego

Z okazji Światowego Dnia Książki oraz Roku Tuwima biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczo plastyczny „MIASTECZKO TUWIMA”. 25 kwietnia 2013r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu. Nauczyciele wchodzący w skład jury mieli nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców, gdyż prace dzieci były bardzo oryginalne i wyjątkowo pomysłowe.

ZWYCIĘZCY KONKURSU:

I miejsce: Szymon Moszek kl. 1A

II miejsce: Kamila Siuda kl. 3 A (praca w świetlicy szkolnej)

III miejsce: Kacper Trembaczowski kl. 1 B (praca w świetlicy szkolnej)

IV miejsce: Igor Sagan kl. 2 A (praca w świetlicy szkolnej)

 

 

WYRÓŻNIENIA:

 

Mateusz Wawrzyniak kl. 1 A

Katarzyna Książek kl. 1 B

Joanna Mościńska kl. 2 B (praca w świetlicy szkolnej)

Dominika Ressel kl. 3 A (praca w świetlicy szkolnej)

Wiktoria Wydmuch kl. 1 A

Alicja Rak kl. 2 B

Bartosz Gowik kl. 2 A (praca w świetlicy szkolnej)

Paulina Zgaślik kl. 2 B

Prace uczniów wyróżnionych oraz tych, którzy zajęli II, III i IV miejsce - zostały wykonane w świetlicy szkolnej pod kierunkiem wychowawców świetlicy.

W ramach konkursu uczennice: Emilia Drzymała, Patrycja Kania, Paulina Knop, Emilia Kurek, Martyna Moj, Oliwia Orzełowska oraz Alicja Rak – należące do Klubu Przyjaciół Franklina wykonały makiety „Miasteczka Tuwima”, na których kolorowe budynki otrzymały  zabawne nazwy związane z wierszykami Juliana Tuwima: szkoła im. Juliana Tuwima, sklep z torebkami „Słoń Torbalski”, kafejka internetowa „Ptasie plotki”, sklep warzywny „Rzepka”, sklep z narzędziami „Pstryk”, cukiernia „Dyzio Marzyciel”, księgarnia "Abecadło", piekarnia „Bambo”, biblioteka „Pana Hilarego”, sala zabaw „Figielek”, kino „Zosia Samosia” oraz sklep muzyczny „Tralaliński”.

Nagrody ufundowała RADA RODZICÓW – serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy !

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)