Pierwszaki w opolskim ZOO

4 czerwca 2013r. odbyła się wycieczka klasy 1a i 1b

do Ogrodu Zoologicznego w Opolu.

W 1998 roku Opolskie ZOO zostało przebudowane wg nowej koncepcji. Po raz pierwszy wówczas do Opola zostały sprowadzone, żyrafy, nosorożce, pandy rude, mrówkojady oraz różne gatunki małp i małpiatek. Specjalizacją ZOO stała się hodowla pazurkowców, lemurów i zwierząt kopytnych. W 2002 roku powstała żyrafiarnia, w 2005 - wybieg goryli, a w 2007 - basen z jedynymi w Polsce uchatkami kalifornijskimi. W 2011 roku został oddany pawilon płazów - najbardziej zagrożonej wyginięciem gromady kręgowców, oraz nowa żyrafiarnia. Wszystkie te zwierzęta mogli podziwiać uczniowie klas pierwszych, a niektóre nawet z bardzo bliska.

 

Wycieczkę zorganizowały Panie: mgr Barbara Grynicz oraz mgr Hanna Marczyk.

 

Zapraszamy na stronę: www.zoo.opole.pl

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)