Rzecz o szkolnej grupie tanecznej "Szafir"

"Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce..." - Paulo Coelho -


... nam udała się ta sztuka uruchamiania własnego serca- kierowania się nim, poprzez ekspresję taneczną.  Od stycznia 2013r. w naszej szkole, po półrocznej przerwie,wznowiła swoją działalność grupa taneczna "Szafir". Zajęcia taneczne pod kierunkiem mgr Mirosławy Bryk ruszyły pełną parą. Miejsce starszych kolegów z gimnazjum , którzy już odeszli z naszej szkoły a przez lata tańczyli w grupie "Szafir"- odnosząc liczne sukcesy, zajęli młodsi uczniowie, równie mocni i chętni do pracy w zespole.

W czasie zajęć tanecznych stosujemy różne formy ekspresji muzyczno- ruchowej. Poznajemy psychologię tańca- jego teoretyczne i praktyczne podstawy. Wykonując odpowiednio dobrane ćwiczenia muzyczno- ruchowe, kształtujemy swój słuch i pamięć muzyczną oraz sylwetkę taneczną. Uczymy się odpowiedniej koordynacji ruchów i panowania nad swoim ciałem. Własne umiejętności taneczne rozwijamy uczestnicząc w różnych konkursach czy imprezach tanecznych, podczas których możemy nie tylko sprawdzić się i błysnąć swoim talentem, ale również zaobserwować innych tancerzy podczas ich pracy. Jest to dla nas bardzo cenne i pouczające.

 

 


I jak dotąd, nasza "odmłodzona" grupa taneczna "Szafir" zaliczyła już poważny sukces, zdobywając I miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie Tańca zorganizowanym 21 maja 2013r.w MDK w Bytomiu. Wykonali tam swój popisowy numer, czyli układ choreograficzny opracowany przez mgr Mirosławę Bryk- "Disco-Break- Cha- cha- Mix".
Nieco wcześniej, bo 9 kwietnia 2013, zespół "Szafir" pod opieką mgr Mirosławy Bryk wziął udział we wspaniałej imprezie tanecznej, jaką są na pewno Prezentacje Amatorskiej Twórczości Tanecznej „PATT 2013”, odbywające się od 7 lat w Zespole Szkół Techniczno- Ekonomicznych w Radzionkowie. Członkom zespołu towarzyszyli ich koledzy z klasy IIIb i wychowawczyni- mgr Joanna Grygiel. Tym razem nasi uczniowie zostali zaproszeni gościnnie na w/w prezentacje przez Organizatora PATT- 2013, tj. Panią mgr Katarzynę Krzyszpin, której jesteśmy bardzo wdzięczni za umożliwienie nam obserwacji tak pięknego widowiska- bo wszystko tam było piękne, kolorowe, gwarne, wesołe, po prostu taneczne!!!!!!  Na tegoroczny PATT, przybyło ponad 120 roztańczonych osobliwości z Bytomia, Tarnowskich Gór, Piekar Śląskich. Na parkiecie królował hip hop, oprócz tego taniec współczesny, funky, był również cheerleader’s show. Nowością okazał się „jump style” w wykonaniu uczniów z Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich, którzy oczarowali widownię swoją nieposkromioną energią. Mieliśmy również możliwość przenieść się w czasie do lat 20-tych za sprawą retrospekcji uczniów Zespołu Szkół Techniczno- Ekonomicznych, którzy zatańczyli charleston’a. Niekończącą się opowieścią strojów, możliwości tanecznych i różnorodności pokazali nam soliści. Była tańcząca baletnica, która urzekała pięknymi nogami, był poping, oczywiście hip hop, funky też. Ale można było również zobaczyć dokonania tańczącej marżoretki, oraz stepowania w tańcu. Publiczność żywo reagowała na występujących artystów, od czasu do czasu cała salę przebiegała fala radości, ekstazy i podniecenia z kolejnego występu tancerzy. Naszym uczniom również przypadł do gustu PATT- 2013, powrócili pełni twórczego entuzjazmu , miłych wrażeń oraz sporej dawki pozytywnej motywacji do pracy na zajęciach tanecznych.

Nasi szkolni tancerze z grupy „Szafir” dali wspaniały popis swoich umiejętności tanecznych również w czasie festynu rodzinnego pod hasłem „Wspólnie zadbajmy o zdrowie”, który odbył się w dniu 24 maja 2014r. na terenie macierzystej placówki, czyli SP37 w Bytomiu. I tu, występ zespołu wszystkim bardzo się podobał.  Umocniło to nas w przekonaniu, że jednak:

 

 

 

 

 

 

„Można tańczyć wszędzie, jeżeli tańczy się sercem”

 

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)