Spotkanie autorskie on-line

5 grudnia klasa III B (najlepiej czytająca klasa w szkole) uczestniczyła w niezwykłym spotkaniu autorskim w sali nr 9. Niezwykłym, bo połączyliśmy się z pisarzami za pomocą Internetu, a pytania zadawaliśmy na czacie.

Gośćmi spotkania byli: pani profesor Joanna Papuzińska oraz pan Maciej Szymanowicz - ilustrator, a także pani Małgorzata Strękowska-Zaremba i pan Paweł Beręsewicz. Pisarze opowiadali o tym, jak powstawały ich książki, skąd wzięli pomysły na zawarte w nich opowieści i bohaterów. Powieść "Złodzieje snów" pani Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby aktualnie czytamy na spotkaniach „Klubu Przyjaciół Franklina”.

Spotkanie zorganizowała: mgr Katarzyna Stącel.

Organizatorem zewnętrznym jest: platforma kulturalno edukacyjna MiMamo.pl - w ramach kampanii promującej czytelnictwo „Włącz książkę Włącz czytanie": https://www.facebook.com/WlaczKsiazkeWlaczCzytanie

 

 

Podczas spotkania online został ogłoszony konkurs dla starszych dzieci, czytelników (i nie czytelników) książki "Złodzieje snów" Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby. Książka jest tak skonstruowana, że na końcu jest kilka pustych kartek z numerami rozdziałów... to miejsce dla Was.
Napiszcie zakończenie książki... jak może się zakończyć opowieść o Basi, której życie z powodu rozwodu rodziców uległo sporym przemianom i co najgorsze ktoś ukradł sny... Nagrodami będą książki dla młodzieży 10+. Na Wasze opowiadania czekamy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do 17 grudnia 2013 r. ZAPRASZAMY!

 

„Konkurs z kolorowanką” do książki "Asiunia" Joanny Papuzińskiej. Kolorowanki przygotował ilustrator książki "Asiunia" Maciej Szymanowicz. Zapraszamy dzieci do kolorowania oraz własnej interpretacji opowieści o Asiuni. Konkurs ogłoszony na spotkaniu online 5 grudnia 2013 r. Na skany i zdjęcia kolorowanek czekamy do 17 grudnia 2013 r. pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Kolorowanki do pobrania na stronie: KOLOROWANKI

 

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)