Noc z indianami

 

 

Być może tradycją naszej szkoły stanie się organizowanie nocnych imprez! Pierwsza taka impreza - w historii szkoły - odbyła się w nocy z 14 na 15 marca 2014r. Była to „Noc z Indianami”, a jej celem było poszerzenie wiadomości uczniów dotyczących świata Indian - wszystko to odbywało się za pomocą zabawy.

 

 

 

 

W imprezie wzięło udział 91 uczniów z klas I – III SP ubranych w własnoręcznie wykonane stroje indiańskie.
Szalona noc rozpoczęła się o godzinie 19-stej. W udekorowanej sali gimnastycznej, wokół ogniska zasiadły indiańskie squaw i indiańscy wojownicy. W trakcie imprezy mali Indianie wysłuchali indiańskich opowieści, obejrzeli prezentacje multimedialne o życiu i wierzeniach plemion indiańskich.W trakcie pasowania na Indianina uczestnicy przybrali indiańskie imiona, zostali podzieleni na wioski i plemiona, w których wykonywali różne zadania.

Musieli zrobić totem oraz zaprojektować indiańskie tipi.

 

Tej nocy każdy uczestnik musiał również przejść kilka prób sprawnościowych. Każdy Indianin powinien mieć celne oko, aby „upolować bizona”, powinien być też szybki, zwinny oraz dzielny. Każdy kto przeszedł test sprawnościowy otrzymał od kowboja indiański amulet szczęścia. Nie zabrakło również muzyki indiańskiej oraz tańca wokół ogniska na zabawie POW-WOW. Chwile wytchnienia dawał wspaniały poczęstunek przygotowany przez nasze cudowne mamy.


Punktem kulminacyjnym imprezy była nocna wyprawa po szkole do „Jaskini Szamana Harkira” po godz. 24.00. Około godziny 1.00 nad ranem cała szkoła zamieniła się w wielką sypialnię. Szalona noc zakończyła się pobudką o godzinie 6.00 i sprzątaniem po zabawie. Na zakończenie każdy otrzymał „Indiański patent”.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę i za pomoc w przygotowaniu dekoracji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy.
Następna noc za rok. Jeszcze nie wiemy, jaka będzie jej tematyka.

 

Pomysłodawcy i główni organizatorzy imprezy: mgr Katarzyna Stącel, mgr Dorota Sałabun, mgr inż. Lesław Gutwiński, Bożena Kutka, mgr Dorota Podsiadlik, mgr Joanna Grygiel, mgr Hanna Marczyk, mgr Barbara Grynicz, mgr Halina Miś, mgr Joanna Henkel oraz mgr Izabela Królczyk.

 

Serdeczne podziękowania składamy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe imprezy.

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)