UNICEF - "Gwiazdka dla Afryki"

 W semestrze zimowym roku szkolnego 2013/2014 UNICEF zaprosił wszystkie szkoły i przedszkola do wzięcia udziału w projekcie „Gwiazdka dla Afryki”. Ponad 750 placówek w Polsce zdecydowało się zaangażować w pomoc dzieciom z Sierra Leone.

 

Również nasza szkoła wzięła udział w tym projekcie. Wspólnie z dziećmi rodzice i nauczyciele szyli przepiękne poduszki w kształcie serca, które 28 lutego 2014r. wzięły udział w licytacji na Gali Finałowej projektu w świetlicy szkolnej. Zebrane w ten sposób pieniążki zostały przekazane na szczepionki i lodówki medyczne dla dzieci w Sierra Leone. Podczas gali wszyscy mogliśmy wysłuchać wzruszających piosenek i wierszy o przyjaźni i miłości, śpiewanaych przez uczniów szkół podstawowych i przedszkoli. Po zapoznaniu się z fatalną sytuacją zdrowotną dzieci w Sierra Leone, tym bardziej przekonaliśmy się, że warto pomagać.

 

Koordynator projektu: mgr Dorota Sałabun

 

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)