Konkurs recytatorski w kl. I-III

 

20 marca 2014 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski klas I-III p.t.: „Rodzina w poezji dziecięcej”. Były to szkolne eliminacje Miejskiego konkursu poetyckiego dla klas I-III szkół podstawowych „Poezja w nas i wokół nas”.

Cele konkursu:

- rozwijanie zainteresowań poezją,

- uwrażliwienie na piękno otaczającego świata,

- kultywowanie tradycji rodzinnych i państwowych,

- pobudzanie wyobraźni i ekspresji słownej,

- kształtowanie potrzeby uczestnictwa w kulturze i właściwego jej odbioru.

 

 

Konkurs recytatorski jest konkursem o ugruntowanej renomie w naszej szkole, został bowiem zorganizowany już po raz dziewiąty. Ilość uczniów zainteresowanych recytacją wzrasta z roku na rok. Wysoki jest również poziom samych prezentacji. Dobór utworów świadczy nie tylko o predyspozycjach uczestników, ich szczególnej dbałości o kulturę słowa, ale przede wszystkim o szczególnej wrażliwości i często zaskakującej u tak młodych osób, dojrzałości.

 

Dla uczestników konkursu, była to trudna lekcja – wymagała pokonania tremy oraz wykazaniem zaangażowania i pomysłowości. W skład jury weszli nauczyciele: mgr Bożena Prus-Kot, mgr Katarzyna Stącel oraz pan Mateusz Biernacki.

 

Wyniki konkursu:

I miejsce: JEREMIASZ TACIAK z kl. 3A

II miejsce: EMILIA KUREK z kl. 3B

III miejsce: EWA POCHAŁA z kl. 1B

 

Uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez RADĘ RODZICÓW. Dziękujemy!

Zwycięzcom konkursu GRATULUJEMY!

 

Do etapu miejskiego przechodzą uczniowie: Jeremiasz Taciak oraz Emilia Kurek. Etap miejski planowany jest na dzień 31 marca 2014r. o godz 10.00 w Szkole Podstawowej nr 43 w Bytomiu. Organizatorem etapu miejskiego jest: Szkoła Podstawowa nr 43 w Bytomiu oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu.

 

Konkurs zorganizowały panie: mgr Joanna Grygiel oraz mgr Halina Miś.

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)