Klub Bezpiecznego Puchatka

Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły przystąpili do udziału w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Klub Bezpiecznego Puchatka”. Honorowy patronat nad programem objął Komendant Główny Policji oraz wszystkie Kuratoria Oświaty.

 

Celem Puchatkowego programu jest uczenie dzieci bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze, ale i w innych sferach ich aktywności: w domu, w szkole, czy w czasie zabawy. Dodatkowo, w tej edycji „Klub Bezpiecznego Puchatka” został rozbudowany o materiały związane z przydatną dla maluchów tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności.

 

 

W ramach programu organizatorzy przygotowali materiały edukacyjne, aby uwrażliwić dzieci i ich rodziców na najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem. Nasza szkoła otrzymała bezpłatne materiały edukacyjne do wykorzystania w czasie zajęć (scenariusze lekcyjne, materiały ilustracyjne i dydaktyczne oraz film edukacyjny o tematyce bezpieczeństwa). Dodatkowo wszyscy uczniowie otrzymali specjalne książeczki edukacyjne z ćwiczeniami i zabawami, dzięki którym dzieci będą mogły utrwalać zdobytą w szkole wiedzę. Rodzice otrzymają natomiast specjalne broszury informacyjne z ważnymi informacjami na temat bezpieczeństwa i rozwoju najmłodszych. Szkoła natomiast otrzymuje specjalny certyfikat.

 

Szkolnymi opiekunami w ramach klubu są panie: mgr Joanna Henkel, mgr Ewa Janik oraz mgr Halina Miś.

 

BEZPIECZNY PUCHATEK

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)