Święto Odzyskania Niepodległości 2014

11 listopada 2014 roku to 96 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w Polsce. Jest obchodzone dla upamiętnienia właśnie tego dnia - 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.

Dlaczego Święto Niepodległości obchodzimy właśnie 11 listopada? Odpowiedź na to pytanie uzyskaliśmy uczestnicząc w uroczystej lekcji historii p.t.: "Pociąg do wolności", którą przygotowali i przeprowadzili uczniowie klas IV, V oraz VI. Wspaniale zaprezentował się Chór Szkolny z repertuarem wzruszających piosenek patriotycznych, t.j.: "My, Pierwsza Brygada", "Warszawskie dzieci", "Mury" Jacka Kaczmarskiego, "Pytasz mnie" Andrzeja Rosiewicza czy "Żeby Polska była Polską" Jana Pietrzaka. Te melodie przeniosły nas w czasie do najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju.

 

Uroczystą akademię przygotowały panie: mgr Iwona Butor, mgr Aleksandra Jóźwik oraz mgr Dorota Krajewska.

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)