Magiczna noc z Harrym Potterem

 

To była niezapomniana noc! 12 grudnia w piątek późnym wieczorem potteromaniacy z klasy 4B zebrali się w bibliotece szkolnej, która w magiczny sposób przemieniła się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa HOGWART. O godzinie 20.00 otworzyły się wrota Hogwartu i profesorki Nimfadora Tonks (Katarzyna Stącel) oraz Aurora Sinistra (Dorota Sałabun) przywitały pierwszoroczniaków oraz przydzieliły ich do odpowiednich domów w szkole (wegług przynależności w Klubie Harrego Pottera). Każdy uczestnik miał na sobie odpowiedni strój jaki nosili uczniowie Hogwartu. Wyglądaliśmy bardzo dostojnie i elegancko!

 

Po rozlokowaniu się w dormitoriach i wyborze prefekta, uczniowie rozpoczęli następujące zajęcia: Opieka nad magicznymi zwierzętami, Zielarstwo, Eliksiry, Trening Quiditcha, Zaklęcia oraz Obrona przed czarną magią. Na poszczególnych lekcjach uczniowie nabywali standardowych umiejętności magicznych i rywalizowali ze sobą o punkty dla poszczególnych domów.

 

 

Pomiędzy lekcjami było sporo atrakcji. Głodni i spragnieni teleportowaliśmy się do gospody. W „Dziurawym Kotle” zjedliśmy mugolską pizze i popiliśmy „kremowym piwem”. W „Kuchni Zgredka” stworzyliśmy wspaniałą, kolorową i zdrową sałatkę owocową, a w Wielkiej Sali ucztowaliśmy na słodko. Na stołach rozłożone były przeróżne łakocie: fasolki wszystkich smaków Bertiego Botta, kwachy, beczułki, eksplodujące burgery, magiczne zwierzątka, likworowe pałeczki, paszteciki z dyni, jeżyny sprężyny, musy świstuny oraz duszki Hogwartu i wiele innych.

 

Dla zabawy i śmiechu na ulicy Pokątnej odwiedziliśmy sklep Szaty Madam Malkin i eksperymentując ze strojami i makijażem zaprezentowaliśmy magiczny pokaz mody.

 

Jednak największa atrakcja czekała na dzieci w nocy. Po godzinie 24.00 przybyła nieoczekiwana sowa z Ministerstwa Magii z litem od profesora Dumbledora. Po odczytaniu listu wszyscy uczestnicy wraz z prefektem wyruszyli na poszukiwanie Kamienia Filozoficznego. Uczestnicy wyprawy musieli zmierzyć się z 3 trudnymi magicznymi zadaniami by pokonać ciemne moce. Konkurencje wymagały współpracy oraz sporej wiedzy nt. książek o Harrym Potterze. Uczniowie świetnie sobie z nimi poradzili! Ostatecznie zwyciężył RAVENCLAW, w składzie: Alicja Rak, Weronika Łagodzińska oraz Sebastian Jędrzejek - zdobywając: 160 pkt.

 

Po nocnej wyprawie nadszedł czas na wypoczynek. Uczniowie rozlokowali się ze swoimi śpiworami w Sali Magii i Medytacji, by tam obejrzeć film o przygodach Małego Czarodzieja "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Około 3.00 nad ranem wszyscy zasnęli opatuleni zaklęciem ochronnym.

 

Rano po herbatce i ciasteczku w Chatce u Hagrida, przyszedł czas na uroczyste zakończenie pierwszego roku nauki. Wszyscy otrzymali promocje na następny rok. Profesorki Tonks i Sinistra z przyjemnością wręczyły nowym czarodziejkom i czarodziejom Certyfikaty zaliczenia Magicznej Nocy z Harrym Potterem.Póżniej dzieci rozeszły się do swoich mugolskich domów, ale już z niecierpliwością oczekują kolejnej magicznej nocki, by zaliczyć drugi rok nauki w Hogwarcie!

 

Imprezę zorganizowały panie: mgr Katarzyna Stącel i mgr Dorota Sałabun.

Wszystkim Rodzicom bardzo dziękujemy za okazaną pomoc w zorganizowaniu imprezy!

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)