Niezwykły musical "Bagno"

 

21 października 2014r. uczniowie klas szóstych wraz z panią B.Turos mieli okazję podziwiać występ Młodzieżowego Teatru Muzycznego „Luk-Sfera”, który zaprezentował w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK musical „Bagno”.

 

Finaliści X-Factor i You Can Dance, którzy wraz z młodzieżą w wieku od 8 do 17 lat stworzyli ten niezwykły spektakl, oparli fabułę na balecie Piotra Czajkowskiego „Jezioro łabędzie" osadzając ją w czasach współczesnych.

 

 

Tytułowe bagno świetnie oddaje charakter rzeczywistości, w której rozgrywa się dramat. Pozornie stabilne życie młodych ludzi przez narkotyki zmienia się w pułapkę. Główny bohater Zyga próbuje wyzwolić Olgę z mocy czaru, którym jest uzależnienie od narkotyków. Walczy z dilerem jednak i on i Olga trafiają do szpitala.

 

Zakończenie spektaklu daje swobodę interpretacji, zmusza do zastanowienia się nad skutkami ulegania nałogom, nad relacjami między dziećmi a rodzicami.

 

Po spektaklu uczniowie mieli okazję porozmawiać z młodymi aktorami i tancerzami, którzy w niezwykle profesjonalnie przygotowanym musicalu zaprezentowali szeroki wachlarz form przekazu od dialogów po muzykę, śpiew, balet i taniec współczesny. Polecamy!

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)