Spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

 

13 maja 2015r. wybrani uczniowie z klubów czytelniczych przy szkolnej bibliotece uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką ROKSANĄ JĘDRZEJEWSKĄ-WRÓBEL, na które zaprosiła nas Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowskich Górach.

 

Roksana Jędrzejewska-Wróbel to Laureatka Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, autorka Najlepszej Książki Dziecięcej „Przecinek i kropka” 2009. Napisała ponad dwadzieścia książek dla najmłodszych, które otrzymały wiele nagród i wyróżnień, między innymi nagrodę „BESTSELLER-ka”, a także trafiły na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz na Złotą Listę Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Współpracuje z redakcją dziecięcą Polskiego Radia jako autorka słuchowisk. Dla TVP1 pisała scenariusze i teksty piosenek do dobranocki „Babcia Róża i Gryzelka”. Jej bajki i opowiadania ukazują się w Świerszczyku (wcześniej także w Misiu). W 2007 r. otrzymała medal „Zasłużeni dla kultury – Gloria Artis”.

 

 

Na spotkaniu pisarka zapoznała dzieci ze swoją twórczością i przeczytała historię o wilku i trzech świnkach z książki pod tytułem "Siedmiu Wspaniałych i sześć innych, nie całkiem nieznanych historii". Przeczytana lektura była okazją do dyskusji na temat jej treści. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się skąd pisarka czerpała pomysły na tę właśnie książkę. Poznali także cały proces powstawania książki, począwszy od pomysłu, który rodzi się w głowie pisarza, aż do jej wydania i możliwości kupienia w księgarni lub wypożyczenia w bibliotece.

 

Dzieci miały niepowtarzalna okazję spotkać się "na żywo" z autorką swoich ulubionych ksążek o ryjówce Florce oraz otrzymać wspaniałą dedykację od pisarki do zakupionej przez siebie najnowszej książki "Florka. Listy do babci".

 

Po spotkaniu pozostały nam miłe pamiątki: wspólne zdjęcia z pisarką oraz dedykacje w książkach z biblioteki szkolnej, które od dziś są naszymi skarbami bibliotecznymi.

 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy

MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W TARNOWSKICH GÓRACH

za zaproszenie na spotkanie.

Zapewniamy, że wszystkim dzieciom oraz ich opiekunom spotkanie bardzo się podobało

i dostarczyło mnóstwo radosnych emocji!

 

Spotkanie zorganizowały panie: mgr Katarzyna Stącel oraz mgr Dorota Sałabun.

 

Książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel: „Królewna”, „Gębolud”, „Kamienica”, „Florka. Z pamiętnika ryjówki”, „Florka. Listy do babci”, „Florka. Listy do Józefiny”, „Maleńkie królestwo królewny Aurelki”, „Siedmiu Wspaniałych i sześć innych, nie całkiem nieznanych historii”, Seria o Plastelinku: „Każdy jest inny” i „Dziwna staruszka”, „Jak to działa? Elementarz demokracji”, "Rozmowy ze świnką Halinką", "Sznurkowa historia",„Bzyk Brzęk”.

 

Więcej informacji: WYDAWNICTWO BAJKA

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)