Chcielibyśmy tam wrócić!

 

 

Klasy II c i III a rozpoczęły nowy rok szkolny od wyjazdu na Ranczo Baranówka położone w Nowej Wsi Tworoskiej. Pobyt na świeżym powietrzu i w otoczeniu lasu pozwolił dzieciom zapomnieć o miejskim zgiełku, a atrakcji było wiele. Uczniowie oglądali konie, a także stajnie i siodlarnię. Każdy z nich mógł pojeździć na kucu i nakarmić konia. Moc nowych doświadczeń dostarczyła wyprawa do lasu. Dzieci zostały podzielone na grupy, wyposażone w mapy i kompasy poszukiwały ukrytego skarbu. A wszystkim tym czynnościom towarzyszył wspaniały pies Nex rasy Kangal- turecki pies pasterski.

 

Pan Krzysztof - nasz wspaniały przewodnik potrafił zaciekawić każdego. Była to aktywna lekcja przyrody, terenoznawstwa, orientacji w lesie, posługiwania się kompasem i orientacji na mapie. Nie myślcie, że to już koniec przygód. Potem był czas na krzesanie ognia i rozpalenie ogniska, a później… uczyliśmy się strzelać z łuku, chodzić po taśmie zawieszonej między drzewami tzw. slaclining. Był też czas na skoki na batucie, huśtawki czy piłkę nożną. Oczywiście w międzyczasie zjedliśmy drugie śniadanie i trochę odpoczywaliśmy. Konkurs wiedzy „Znawca lasu” zakończył nasz pobyt.

 

Dziękujemy naszym paniom mgr Halinie Miś i mgr Joannie Grygiel za to, że zabrały nas w to piękne miejsce.

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)