Mistrz tabliczki mnożenia

W czwartek 11 lutego odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny dla uczniów klas III. Celem konkursu było: popularyzowanie sprawnego posługiwania się tabliczką mnożenia, inspirowanie uczniów do odkrywania i rozwiązywania problemów matematycznych oraz kształcenie umiejętności zastosowania prostych rachunków pamięciowych do rozwiązywania ciekawych i nietypowych zadań matematycznych.


W szkolnym konkursie wzięło udział siedmiu trzecioklasistów z klasy III a i III b. Zmierzyli się z zadaniami (w załączniku) przygotowanymi specjalnie na tą okazję.

Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia został : Kamil Benc z kl. III a

 

Drugie miejsce zajął Jakub Olszewski z kl. III a

Na trzecim miejscu uplasowali się ex aeguo Julia Bilińska i Szymon Weiss również z klasy III a.

IV miejsce - Ewa Pochała kl. III b

V miejsce – Paulina Masłoń kl. III a

VI miejsce - Maja Bohlig kl. III b


Kamil Benc będzie reprezentował naszą szkołę na XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego „MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA”, który odbędzie się 10 marca 2016r. w audytorium Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego w Gliwicach.

Zadania - patrz plik PDF...

Konkurs zorganizowała i przeprowadziła: mgr Joanna Grygiel.

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)