Dzień Bezpiecznego Internetu 2016 w Klubie Franklina

 

9 lutego 2016r. obchodziliśmy w Klubie Franklina DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU. To coroczny program Komisji Europejskiej "Safer Internet", który ma na celu promocję bezpiecznego korzystania z nowych technologii i Internetu wśród dzieci i młodzieży.  

 

Od 2005 r. do programu włączona została problematyka związana z zagrożeniami wynikającymi z użytkowania telefonów komórkowych, gier on-line, wymianą plików P2P i innymi formami komunikacji on-line w czasie rzeczywistym (czaty i komunikatory). Priorytetem programu na lata 2009–2013 było zwalczanie cyberprzemocy i uwodzenia dzieci w Internecie.

 

W Klubie Franklina czytaliśmy książkę "Franklin i komputer" i rozmawialiśmy o tematyce związanej z bezpiecznym korzystaniem z komputera oraz Internetu. Mówiliśmy również o potrzebie dostosowania gier komputerowych do wieku gracza, o tym jak maksymalnie długo możemy grać na komputerze, tablecie czy konsoli w ciągu dnia, a także o alternatywnych formach spędzania wolnego czasu.

 

Więcej na stronie: SIECIAKI

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)