Zajęcia w Górnośląskim Muzeum w Bytomiu

 

10 maja 2016r. uczniowie klasy II a i IIc uczestniczyli w ciekawych zajęciach w Górnośląskim Muzeum w Bytomiu w Galerii Malarstwa Polskiego: "Smok Wawelski" - inscenizacje do obrazu Saturnina Świerzyńskiego, Widok Wawelu - czyli wszystko o krajobrazie oraz "Jabłuszko" - zajęcia plastyczno-muzyczne do obrazu "Martwa natura" Zygmunta Waliszewskiego.

 

Zajęcia z malarstwa wzbogacone były piosenkami inspirowanymi obrazami z galerii muzeum. Dzieci poznały podstawowe gatunki malarskie odgrywając scenki teatralne, malując i śpiewając. Po zajęciach uczniowie obejrzeli wystawy: "Z życia ludu ślaskiego XIX - XX wieku" i "Przyroda Górnego Śląska". Uczestnikom bardzo się ta wycieczka podobała.

 

Wyjazd do muzeum zorganizowały panie: mgr Joanna Henkel i mgr Halina Miś.

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)