Szkolne Wybory Książek 2017

 

17 marca 2017r. odbyły się w bibliotece Szkolne Wybory Książek. Wybory miały charakter zbliżony do prawdziwych: były urny wyborcze – oddzielne dla kl. I-III i IV-VI, komisja wyborcza (w składzie dziewczyny z kl. VI b - Alicja Rak, Martyna Moj, Oliwia Orzełowska, Paulina Knop i Paulina Zgaślik), a także listy wyborcze, na których komisja zaznaczała, którzy uczniowie już głosowali oraz lokal wyborczy - biblioteka szkolna.

Poszczególne klasy były zapraszane przez członków komisji do biblioteki na głosowanie. Dodatkowo w przypadku najmłodszych wyborców (I klasa) komisja pomagała przy wypełnianiu kart wyborczych.

Po zakończeniu głosowania, komisja zamknęła lokal wyborczy, wysypała karty wyborcze z urn, podliczyła wszystkie głosy oddane na książki, a następnie sporządziła wstępny raport z wynikami wyborów. Dzięki tym wszystkim czynnościom uczennice poznały pracę komisji wyborczej.

Wszyscy uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w wyborach książek. Naszych czytelników zainteresował fakt, że będą mieli wpływ na zakup książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Natomiast najmłodsi uczniowie byli bardzo przejęci faktem, że wzięli udział w „prawdziwych” wyborach.

 

WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE I UDZIAŁ !!!

 

Wybory zorganizowała i przeprowadziła: mgr Katarzyna Stącel

wraz z Samorządem Szkolnym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)