Dla Pacjenta Edukacja - Poznaj swoje prawa

 

10 kwietnia 2017 roku w naszej szkole w klasach IV-VI realizowany był projekt „Dla Pacjenta Edukacja - Poznaj swoje prawa" przygotowany przez Biuro Rzecznika Praw Pacjenta we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji. W trakcie lekcji ekspert przeprowadziła pogadankioraz omówiła prezentację na temat praw przysługujących pacjentom w Polsce. Uczniowie rozwiązywali zadania, krzyżówki, quizy. W scenariuszu lekcji wykorzystano również fragmenty książki Grzegorza Kasdepke „Kuba i Buba w szpitalu czyli o prawach dziecka-pacjenta niemal wszystko!”.


            Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali worko-plecaki z LOGO Rzecznika Praw Pacjenta, a szkolna biblioteka wzbogaciła się o książki i audiobooki „Kuba i Buba w szpitalu czyli o prawach dziecka-pacjenta niemal wszystko!”.
W klasach I-III zostaną przez wychowawców przeprowadzone pogadanki na temat praw pacjenta. Uczniowie otrzymają specjalne DYPLOMY.


           Koordynatorem wszelkich działań związanych z realizacją projektu w szkole była Pani pedagog Bożena Prus-Kot.

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)