Konkurs "Obycie umila życie"

28.04.2017r. uczniowie klas IV – VI wzięli udział w powiatowym konkursie „OBYCIE UMILA ŻYCIE” na temat zasad savoir-vivre`u zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 54 im. Wacława Kuchara w Bytomiu.

Celem konkursu było promowanie pozytywnych wzorców postępowania w codziennych sytuacjach, uświadomienie młodym ludziom istoty poprawnych i stosownych zachowań, uczenie dobrych manier, etykiety, zachowania przy stole, w stosunku do innych ludzi, kultury języka, estetycznego wyglądu, zasad komunikacji społecznej oraz kształtowanie umiejętności autoprezentacji.

Konkurs jest dwuetapowy:

I etap (pisemny) odbył się w naszej szkole. Do konkursu zostali wytypowani przez wychowawców uczniowie, którzy uzyskali następujący procent poprawnych odpowiedzi:

Marcelina Stefańska kl.VI „a”- 78%

Oliwia Tkocz kl.VI „b”- 73%

Wiktoria Bogunia kl.VI „b” - 71%

Ewa Pochała kl.IV „a” - 71%

Marcin Dzionsko V „a” - 67%

Roksana Duma kl.V „a” - 65%

Szymon Moszek kl.V „a” - 63%

Julia Czernachowska VI „a” - 60%

Kinga Bulka kl.IV „a” - 60%

Do II etapu dostała się Marcelina Stefańska. GRATULACJE! Trzymamy kciuki.

Do konkursu przygotowała uczniów oraz przeprowadziła konkurs na terenie szkoły Pani pedagog mgr Bożena Prus-Kot