Magiczna Noc z Harrym Potterem - rok III

Uroczyście przysięgam, że knuję coś niedobrego!

To była kolejna niezapomniana, magiczna noc!

2 czerwca 2017r. w piątek, późnym wieczorem potteromaniacy z klasy 6B i 4A zebrali się w bibliotece szkolnej, która w magiczny sposób przemieniła się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa HOGWART.

O godzinie 20.00 otworzyły się wrota Hogwartu i profesorki Nimfadora Tonks (Katarzyna Stącel) oraz Aurora Sinistra (Bożena Kutka) - jak co roku  - przywitały "trzecioroczniaków" oraz przydzieliły ich do odpowiednich domów w szkole (według przynależności w Klubie Harrego Pottera).

Każdy uczestnik miał na sobie odpowiedni strój jaki nosili uczniowie Hogwartu. Wyglądaliśmy bardzo dostojnie i elegancko!

Po rozlokowaniu się w dormitoriach i przedstawieniu Prefektów, uczniowie rozpoczęli następujące zajęcia: Transmutacja (Potworne Zajęcia), Eliksiry, Zajęcia na boisku do Quiditcha, Wróżbiarstwo oraz wizyta w Azkabanie. Na poszczególnych lekcjach młodzi czarodzieje  nabywali standardowych umiejętności magicznych i rywalizowali ze sobą o punkty dla poszczególnych domów.

Imprezę zorganizowały panie: Katarzyna Stącel i Bożena Kutka

w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - priorytet 3.

Więcej tu: Magiczna noc w klubie Harrego Pottera