Kolejna Noc z Indianami w szkole!

 

Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie nocnych imprez dla najmłodszych uczniów. Druga z kolei już noc w szkole odbyła się z 19 maja 2017r.

 

Była to „Noc indiańska”, a jej celem było poszerzenie wiadomości uczniów dotyczących świata Indian i budzenie zainteresowania literaturą o tematyce indiańskiej (na zajęciach poprzedzających imprezę). Wszystko to odbywało się za pomocą zabawy.

 

W imprezie wzięli udział uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami. Prowadząca imprezę - pani Katarzyna Stącel wraz z pomocnicami z klasy 6b – należącymi do klubu czytelniczego (ubranymi w stroje indiańskie) – przywitała wszystkich o godz. 20-tej w udekorowanej sali gimnastycznej. Tam wokół ogniska zasiadły indiańskie squaw i indiańscy wojownicy. Wysłuchali indiańskich ciekawostek i prawidłowo przeszli krótki test wiedzy dotyczący życia i tradycji Indian. Potem wszyscy nauczyli się indiańskich okrzyków i piosenki, którą śpiewaliśmy przy kolejnych spotkaniach wokół ogniska.

 

Uczestnicy zabawy w swoich klasach przygotowali stroje indiańskie, pióropusze, pomalowali twarze, wybrali wodza i stworzyli tipi – wszystko po to, aby wspólnie stworzyć ogromną wioskę indiańską. Za każde dobrze wykonane zadanie Mały Indianin dostawał kolejne pióro do swojego pióropusza.

 

Przy wspólnym ognisku odbyło sie również uroczyste pasowanie na Indianina  i Indiankę - każdy otrzymał swoje wyjątkowe imię:)

Tej nocy każdy uczestnik musiał przejść kilka prób sprawnościowych. Każdy Indianin powinien mieć celne oko, aby upolować bizona (rzut piłeczką), powinien być też szybki (biegi w workach), bezszelestny (biegi na woreczkach) oraz dzielny (przeprawa przez rzekę). Nie zabrakło również słodkich przysmaków przygotowanych przez naszych rodziców. Punktem kulminacyjnym imprezy było szalona zabawa PAW WOW – przy indiańskiej muzyce!

 

Na zakończenie każdy otrzymał „Indiański patent”.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz rodzicom za wspaniałą zabawę i za pomoc w przygotowaniu imprezy.

 

Imprezę przygotowały panie: mgr Katarzyna Stącel oraz mgr Hanna Marczyk wraz z wychowawcami klas I-III.

 

Imprezę zorganizowano w ramach realizacji

Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - priorytet 3.

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)