Sprzątanie Świata 2017

Dnia 15 września nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątania Świata”, w tym roku pod hasłem ”Nie ma śmieci- są surowce”, której celem jest szeroko pojęta edukacja ekologiczna. W ramach akcji nasi uczniowie sprzątali tereny w pobliżu szkoły, przy ulicach Narutowicza i Tysiąclecia oraz udali się do Suchogórskiego Labityntu Skalnego na spotkanie z Panem Walterem Spałkiem –prezesem Stowarzyszenia. Tam, poza sprzątaniem, wysłuchali również ciekawej prelekcji na temat walorów krajoznawczych naszej dzielnicy, a także ochrony powietrza oraz zwierząt. Przeprowadzona akcja zwróciła uwagę uczniów na stopień degradacji środowiska naturalnego spowodowany działalnością człowieka, podkreśliła potrzebę jego ochrony oraz uczyła jak dbać o środowisko na co dzień.

 

 

 

 

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)