I Bytomska Gala Edukacji Globalnej

Dnia 22 listopada 2017 roku odbyła się w naszej szkole I Bytomska Gala Edukacji Globalnej Przyszłość świata zależy od nas.
Problematyka globalna stała się pretekstem, aby różne aktywności uczniów rozwijać i koncentrować wokół działań na rzecz złożonych problemów współczesnego świata. Młody człowiek dzięki gali mógł zrozumieć, że swoimi prozaicznymi, codziennymi działaniami przyczynia się do rozwiązywania trudnych problemów współczesnego świata.
Projekt I Bytomska Gala Edukacji Globalnej Przyszłość świata zależy od nas zwieńczył kilkumiesięczne działania, m. in.: dwukrotna grywalizacja podczas Tygodnia Edukacji Globalnej, spotkanie z wolontariuszem pracującym w Armenii i Jordanii, lekcje o tematyce globalnej, happeningi dotyczące pokoju na świecie i troski o czyste powietrze. Projekt umożliwił uczniom poznanie trudnych i złożonych zagadnień globalnych w sposób przystępny i oparty na działaniu. Nauczył młodzież krytycznego myślenia o otaczającej rzeczywistości przede wszystkim w obszarze globalnych współzależności.

Zobacz film na stronie projektu...

Pobierz prezentację...

 

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)