Odwiedziny przedszkolaków

19 i 20 marca gimnazjaliści zaprosili do swojej szkoły przedszkolaków wraz z wychowawczyniami: panią mgr I. Hunger i panią A. Gołek z Przedszkola Miejskiego Nr 52. Odwiedziła nas grupa Biedronek i grupa Pszczółek. Podczas spotkania dzieci zobaczyły przedstawienie teatralne „ O królewnie , która bardzo się nudziła” a następnie mogły poznać naszą szkolną bibliotekę. Nasi goście dowiedzieli się co to znaczy być czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać i jak dbać o książki. W czasie spotkania przedszkolaki wykazały się niezwykłą znajomością bajek i ich bohaterów, chętnie uczestniczyły w zabawach przygotowanych przez starszych kolegów oraz z uwagą i skupieniem wysłuchały bajeczki „ Franklin i książka z biblioteki”. Na zakończenie dzieci otrzymały w prezencie kolorowe zakładki do książek wykonane przez uczniów klas III i słodką niespodziankę. Przekazaliśmy również do przedszkolnej biblioteczki książki zebrane podczas akcji „ Podziel się książką, z której wyrosłeś”.