Klasa 7b w miejskiej bibliotece

W dniu 17 kwietnia klasa VII B z p. Beatą Michalik odwiedziła filię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu. Uczniowie wzięli udział w lekcji bibliotecznej " Jak się nie zgubić w bibliotece". Celem wizyty było zainteresowanie uczniów czytelnictwem oraz zachęcenie do korzystania ze zbiorów nie tylko biblioteki szkolnej. Gospodarzem spotkania była Pani Małgorzata Blaszkowska, która z wielka pasją prezentowała księgozbiór biblioteczny. W trakcie spotkania uczniowie mieli okazję zobaczyć ciekawe książki z działu popularno- naukowego oraz uzyskali informacje jak można zapisać się do biblioteki i jak korzystać z jej bogatych zbiorów. Każdy mógł też wędrować między regałami i chłonąć atmosferę tego niezwykłego miejsca.