Noc z filmem polskim

Pani Dorota Krajewska po raz kolejny zorganizowała dla uczniów naszej szkoły noc filmową. Tym razem z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości była to noc z filmem polski.

Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

Podsumowanie Projektu Niepodległa

Zakończyliśmy główne obchody 100 rocznicy odzyskania rzez Polskę niepodległości. Projekt Niepodległa w naszej szkole realizowany był w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość W obydwu budynkach oficjalne zakończenie zaczęło się od przemarszu uczniów w rytm Poloneza (zobacz film z budynku na ul. Narutowicza). Młodzież z drugiego budynku również zatańczyła Poloneza (zobacz relację), następnie odśpiewano hymn, rozdano nagrody, a Pani dyrektor podziękowała wszystkim i dokonała oficjalnego podsumowania projektu.

Warsztaty tańca ludowego

29 listopada 2018r. klasa 2a uczestniczyła w warsztatach tańca ludowego, prowadzonych przez profesjonalne nauczycielki tańca z Zespołu Pieśni i Tańca "Katowiczanie".

Dzień Pluszowego Misia w Klubie Franklina

Klub Przyjaciół Falnkilna włączył sie obchody dnia Pluszowgo Misia.

Dzień Pluszowego Misia z Świetlikami

Świetlica szkolna włączyła się obchody dnia Pluszowego Misia. Organizatorami dnia były Panie: Katarzyna Stącel, Bożena Kutka, Dorota Sałabun-Gutwińska i Halina Miś.

Wystawa plakatów patriotycznych

Nasi uczniowie stworzyli plakaty przedstawiające 100 najwybitniejszych Polaków w naszej historii. Plakaty można podziwiać na II pietrze naszego budynku przy u. Tysiąclecia 7.

Noc detektywów z detektywem Pozytywką

23 listopada 2018r. w godzinach od 20.00 do 23.00 odbyła się nocna impreza szkolna, której scenariusz oparty był na serii książek Grzegorza Kasdepke o Detektywie Pozytywce. W trakcie imprezy odbywały się: zajęcia umysłowe i manualne, gry i zabawy w grupach oraz detektywistyczna gra terenowa „Wielka zagadka”.
Uczniowie na podstawie zajęć, gier i zabaw poznali - Detektywa Pozytywkę - bohatera książek polskiego pisarza Grzegorza Kasdepke oraz dowiedzieli się na czym polega praca prawdziwego detektywa. Bawiliśmy się świetnie! Wszyscy uczestnicy zasłużyli na odznaki PRAWDZIWYCH DETEKTYWÓW! Najlepszymi Biurami Detektywistycznymi okazały się: „Pomarańczowe laćki”, „Kaczki w Kapeluszach” oraz Biuro „Tygrys” – GRATULUJEMY!!!! Nagrody zostaną wręczone 30 listopada 2018 r.

Projekt Niepodległa: Malowanie fartuszkach i szlajfkach

Dnia 22 nasi uczniowie pod opieka Pani Katarzyny Kroj oraz Danuty i Mateusz Kalinowskich i Joanny Gołebiowskiej wykonali prace w postaci tradycyjnych śląskich fartuszków, które można podziwiać w naszym holu na parterze.