Projekt Niepodległa: W walce o niepodległość

W ramach realizacji Wieloletniego Programu Niepodległa z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości biblioteka szkolna przygotowała wystawę okolicznościową „ W walce o niepodległość”. Celem wystawy było ukazanie sylwetek wybitnych Polaków, którzy odegrali wielką rolę w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Na wystawie zaprezentowano zbiory biblioteczne dotyczące tematu jak również książki i inne materiały ukazujące historię Godła, Hymnu Narodowego, mundurów polskich czy w końcu orderów i odznaczeń narodowych. Wystawa została zainstalowana w takim miejscu, że każdy wchodząc do budynku szkoły mógł chociaż na chwilę zatrzymać się i zapoznać z prezentowanymi materiałami.
Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.