Projekt Niepodległa: Turniej "Kocham Cię Polsko

Szkoła Podstawowa nr 37 w Bytomiu włącza się w świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości! Nasza szkoła przystąpiła do projektu i otrzymała dotację w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Godność, Wolność, Niepodległość”!

Konkurs Ministerstwa Edukacji Narodowej „Godność, Wolność, Niepodległość” jest częścią Programu Wieloletniego „Niepodległa” z którego nasza szkoła pozyskała środki na działania własne. W ramach projektu przeprowadzimy wiele działań na terenie naszej szkoły związanych z obchodami 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Projekt Niepodległa na dobre rozpoczął się w naszej szkole. Jednym z pierwszych wydarzeń jest Turniej "Kocham Cię Polsko" zorganizowany przez Dorotę Sałabun-Gutwińską, Lesława Gutwińskiego oraz Katarzynę Stącel. W czasie turnieju dla klas 4-6 przeprowadzonego na wzór teleturnieju emitowanego przez TVP 2 przeprowadzono wiele konkurencji. Uczniowie musieli między innymi zmierzyć się z quizami historycznymi, językowymi oraz muzycznymi. Wszystkie dyscypliny w sposób przystępny przybliżały historię Polski w tym wydarzenia związane z odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości. Uczniowie świetnie się bawili, a zmaganiom  towarzyszyły wielkie emocje. Uczniowie ubrani w barwy narodowe kibicowali i pomagali nieustannie swoim reprezentantom.

Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.