Zapisy do świetlicy szkolnej

Uprzejmie informujemy, że jest już możliwość zapisywania dzieci do świetlicy szkolnej. Zapraszamy do pobierania i wypełniania deklaracji w sekretariacie szkoły. Przypominamy, że wypełniona i złożona deklaracja jest podstawa przyjęcia dziecka d świetlicy szklonej.

WITAMY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ!

„Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat”

-Janusz Korczak -

W pewnej pięknej krainie zwanej

Szkołą Podstawową nr 37,

gdzie życie słodko płynie, znajduje się miejsce,

które ze swych uroków słynie - ŚWIETLICA.

Świetlica szkolna z dożywianiem przy Szkole Podstawowej 37 w Bytomiu istnieje już od 1965 roku i działa codziennie, tj. od poniedziałku do piątku, w godzinach 6.30- 16.30.  Składa się z trzech sal (sali dla dzieci 6-letnich, sali dla uczniów klas I i II oraz sali dla klas III - VI)  oraz osobnej stołówki.

Do świetlicy są przyjmowani uczniowie z klas I-VI, których rodzice pracują zawodowo. Warunkiem przyjęcia jest złożenie przez rodzica lub opiekuna wypełnionego wniosku o przyjęcie dziecka do świetlicy (tzw. karta zgłoszenia dziecka do świetlicy)

Głównym celem funkcjonowania naszej świetlicy jest zapewnienie opieki dzieciom rodziców pracujących przed rozpoczęciem lekcji oraz po ich zakończeniu.

Ponadto świetlica zapewnia opiekę dzieciom nie uczęszczającym na lekcje religii, dojeżdżającym, oczekującym na zajęcia pozalekcyjne, np: koła zainteresowań, ćwiczenia logopedyczne, zajęcia wspomagające oraz dzieciom nie uczęszczającym na basen.

W świetlicy tworzymy warunki do bezpiecznej nauki, zabawy, relaksu i wypoczynku. Umożliwiamy dzieciom rozwijanie zdolności i zainteresowań. Zajęcia dla każej grupy prowadzone są w oddzielnych salach przypisanych dla kazdej z grup.

Nasza Świetlica szkolna to wypracowana tradycja uroczystości familijnych i regionalnych, atrakcyjna forma zajęć.

Świetlica Szkolna w Szkole Podstawowej nr 37 to:

• tradycja,
  • pewność,
  • bezpieczeństwo.

Przyjdź , zobacz, skorzystaj!