Listy Dla Ziemi

Klasa III a wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Fundacji Ekologicznej ARKA „Cała Polska listy pisze. Razem dbamy o Ziemię”, która w tym roku zbiegła się z obchodami Dnia Ziemi, organizowanymi pod hasłem „Palący Temat-Niska Emisja”. Akcje określają dwa słowa: edukacja i działanie. Na zajęciach dotyczących ochrony środowiska uczniowie rozmawiali o zanieczyszczeniu naszej planety i postawach proekologicznych. Poznali: jak oszczędzać wodę i energię w domu i szkole, kupować produkty w opakowaniach wytworzonych z surowców wtórnych, jak ograniczać wytwarzanie odpadów; dowiedzieli się, co nazywamy niską emisją. Obiecali, że będą zachęcać dorosłych do korzystania z komunikacji miejskiej i roweru w miejsce prywatnego samochodu. Następnie samodzielnie pisali listy do Ziemi.
Trzecioklasiści nie zapomnieli o wyhodowanym i zasadzonym drzewie - dębie. Przetrwał on dzielnie pierwszą zimę i ma się dobrze. Dzieci opublikują swoje drzewo na stronie www.drzewo szczęścia.pl. Mają nadzieję, że dąb Julian będzie rósł przynajmniej tak szybko jak oni sami.