Dary dla rodaków na kresach

kresy

I w tym roku nie pozostaliśmy bierni na apel Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich Oddział w Bytomiu.
W dniach od 6 listopada do 5 grudnia 2017 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole zbiórkę dobrowolnych datków pieniężnych i darów rzeczowych. Nasza społeczność szkolna i tym razem nie zawiodła. Zebraliśmy żywność długoterminową, słodycze, środki czystości i 260 zł.
6 grudnia 2017 r. wszystkie zebrane dary zostały zawiezione do Centrum Kresowego przy ul. Moniuszki 13 w Bytomiu, a stamtąd pojechały już prosto na Kresy.
Wszystkim rodzicom, uczniom, pracownikom szkoły, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy. To dzięki Waszej ofiarności , życzliwości i empatii Święta naszych Rodaków na dawnych Kresach Wschodnich RP będą piękniejsze.
DZIĘKUJEMY !!!
Opiekun szkolnej akcji była Pani Grażyna Kokoszka