Projekt Niepodległa: Tydzień polski

Szkoła Podstawowa nr 37 w Bytomiu włączyła się w świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości! Nasza szkoła przystąpiła do projektu i otrzymała dotację w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Godność, Wolność, Niepodległość”!
Konkurs Ministerstwa Edukacji Narodowej „Godność, Wolność, Niepodległość” jest częścią Programu Wieloletniego „Niepodległa” z którego nasza szkoła pozyskała środki na działania własne. W ramach projektu przeprowadzimy wiele działań na terenie naszej szkoły związanych z obchodami 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Tydzień Polski 5.XI –09.XI 2018 r.
W dniach 05.XI-O9.XI realizowana będzie III edycja Tygodnia Polskiego. Podczas tego tygodnia przewidziane są:
1. Wystawa plakatów uczniów klas IV-VII pod hasłem „Stu Polaków na Stulecie” (czwartek)
2. Przegląd klas i rozstrzygnięcie konkursu: Patriotyczny wystrój klas (środa)
3. III Edycja Szkolnego konkursu poezji i prozy patriotycznej: „Oblicza ojczyzny”(poniedziałek).
4. Wielki test wiedzy o Polsce i Polakach dla uczniów i nauczycieli (środa)
5. Dyktando patriotyczne: "Polska – moja ojczyzna” (wtorek).
6. Wystawa plakatów: „Niepodległa”
7. Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości (piątek)
8. Dzień biało-czerwony (piątek).
9. Sztafeta niepodległościowa oraz bicie rekordu we wspólnym śpiewaniu hymnu narodowego (Piątek)

Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.