Projekt Niepodległa: III Przegląd poezji i prozy patriotycznej pod hasłem „Oblicza Polski"

W dniu 6 listopada w ramach obchodów Tygodnia Polskiego został przeprowadzony III przegląd poezji i prozy patriotycznej pod hasłem „Oblicza Polski”. W konkursie uczestniczyło 48 uczniów. Dzieci występowały w trzech kategoriach wiekowych: Klasy I-III SP , klasy IV-VI SP oraz klasy VII -VII SP oraz III GM. Jury w składzie: p. dyr. Dorota Huras, p. dyr. Małgorzata Krzysik, p. Katarzyna Kroj oraz p. Bożena Kutka oceniało: zapamiętanie tekstu, intonację i dykcję podczas prezentacji utworu oraz ogólne wrażenie występu. Wśród prezentowanych wierszy znalazły się utwory: Władysława Bełzy, Ryszarda Przymusa, K. I. Gałczyńskiego, Antoniego Słonimskiego, Leopolda Staffa, Wisławy Szymborskiej, Zygmunta Krasińskiego, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, K. K. Baczyńskiego, Wandy Chotomskiej, Władysława Broniewskiego, czy Zygmunta Herberta.
Wyniki zostaną ogłoszone wkrótce. Czekamy na nie z niecierpliwością.

Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.