Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości

W roku szkolnym 2021/ 2022, szkoła nasza przystąpiła do programu rządowego Laboratoria Przyszłości W ramach programów zakupione zostały pomoce edukacyjne, które pozwolą realizować zadania szkoły ukierunkowane na rozwój uczniów, realizację ich potrzeb i zainteresowań z uwzględnieniem nowoczesnych narzędzi Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych TIK. Są to między innymi: drukarka 3D z laptopem, roboty edukacyjne, klocki LEGO, Gogle VR, tablety, mikrokontrolery. Cały sprzęt został dostarczony do szkoły .

W tym roku szkolnym wykorzystamy go na zajęciach z robotyki, informatyki, zajęciach pozalekcyjnych  oraz pozostałych przedmiotach (Google VR). W Naszej Szkole wdrożono innowacje pedagogiczną p.t.:" Zastosowanie metod STREAM w nauczaniu klas I-VIII" .Dzięki metodą STREAM i sprzętowi pozyskanemu w ramach programu nauczyciele,  w sposób efektywny wykorzystają na swoich zajęciach nowoczesną bazę  sprzętową oraz przygotuje uczniów do stworzenia projektu edukacyjnego. 
W naszej szkole na zajęciach komputerowych, zajęciach z techniki, matematyki, zajęciach pozalekcyjnych i innych wykorzystamy zdobyty sprzęt oraz naszą wiedzę  do tworzenia sieci współpracy między uczniami i nauczycielami, efektem wykorzystana takiego sprzętu jak czujniki PASCO, roboty, zestawy techniczne LEGO, nowe komputery , drukarka 3D, gogle VR, tablice interaktywne - nasi uczniowie stworzą projekty edukacyjne i zdobędą wiedzę w zupełnie nowy, odkrywczy sposób. Dzięki metodom XXI wieku nasza szkoła rozwinie wiedzę uczniów w nowy sposób.

Obecnie zgodnie z założeniami program nadal jest kontynuowany , a działania dokumntowane na stronie FB szkoły.

Data dodania: 2024-06-22 15:50:01
Data edycji: 2024-06-22 16:31:39
Ilość wyświetleń: 61

Konkursy

Zobacz nasze konkursy. Weź udział!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

„Całe życie jest szkołą”

Jan Amos Komeński
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej