Zajęcia w magicznej szkole

 

Wieści z Hogwartu

czyli co się dzieje w Klubie Przyjaciół Harrego Pottera

 

Na początek Tiara Przydziału przydzieliła nas do odpowiednich domów w Szkole Magii i Czarodziejstwa: Gryfindor - odwaga, Ravenclaw - wiedza, Slytherin - spryt i Huflepuff - sprawiedliwość. Każdy z nas już wie jakie wyposażenie obowiązuje ucznia Hogwartu (ubiór, podręczniki, akcesoria czarodzieja).

 

 

 

 

Wiemy także wszystko o swoim "domu": kto jest założycielem, a kto opiekunem, jakie są barwy godła, gdzie mieści się wejście do dormitorium i jakie obowiązuje hasło wejściowe. Na kolejnych zajęciach poznajemy poszczególnych bohaterów pierwszej części przygód Harrego Pottera i ich codzienne życie w magicznej szkole.

 

Aktualnie pracujemy nad stworzeniem mapy Hogwartu i okolic na podstawie książki "Harry Potter i kamień filozoficzny".

 

Podczas kolejnych zajęć rywalizujemy między sobą zdobywając punkty dla naszego domu.

Tak przedstawia się punktacja domów po pierwszych wspólnych zajęciach:

Gryfindor - 70 pkt.

Ravenclaw - 70 pkt.

Slytherin - 70 pkt.

Huflepuff - 50 pkt.

 

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)