IV Magiczna noc z Harrym Potterem

To była już czwarta niezapomniana, magiczna noc! 25 maja 2018r. w piątek, późnym wieczorem potteromaniacy z klasy 4B, 5A i 7B zebrali się w bibliotece szkolnej, która w magiczny sposób przemieniła się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa HOGWART.

O godzinie 20.00 otworzyły się wrota Hogwartu i profesorki Nimfadora Tonks (Katarzyna Stącel) oraz Aurora Sinistra (Bożena Kutka) - tak jak rok temu - przywitały drugoroczniaków oraz przydzieliły ich do odpowiednich domów w szkole (według przynależności w Klubie Harrego Pottera).

Każdy uczestnik miał na sobie odpowiedni strój jaki nosili uczniowie Hogwartu. Wyglądaliśmy bardzo dostojnie i elegancko!

Po rozlokowaniu się w dormitoriach i przedstawieniu Prefektów, uczniowie rozpoczęli następujące zajęcia: Opieka nad magicznymi zwierzętami, Zaklęcia, Eliksiry oraz Trening gry w quidditcha. Na poszczególnych lekcjach uczniowie nabywali standardowych umiejętności magicznych i rywalizowali ze sobą o punkty dla poszczególnych domów.

Pomiędzy lekcjami było sporo atrakcji. Głodni i spragnieni teleportowaliśmy się do gospody. W „Dziurawym Kotle” zjedliśmy mugolską pizze, a w „Kuchni Zgredka” stworzyliśmy wspaniałą, kolorową i zdrową sałatkę owocową.

Dla zabawy i "strraaachuuuu" na ulicy Śmirtelnego Nokturnu odwiedziliśmy Lochy Hogwartu i Zakazany Las - eksperymentując ze strojami i makijażem przemieniliśmy się w Duchy Hogwartu - tak rozpoczęła się NOC DUCHÓW.

Jednak największa atrakcja czekała na uczniów w nocy. Po godzinie 24.00 przybyła nieoczekiwana sowa z Ministerstwa Magii z listem od profesora Dumbledora. Po odczytaniu listu wszyscy uczestnicy wraz z prefektami wyruszyli na poszukiwanie Kamienia Filozoficznego, Komnaty Tajemnic oraz Giny, którą porwał Bazyliszek. Uczestnicy wyprawy musieli zmierzyć się z trudnymi magicznymi zadaniami by pokonać ciemne moce i bazyliszka, po drodze napotykali przeróżne straszydła, które utrudniały im dotarcie do celu :) Konkurencje wymagały współpracy oraz sporej wiedzy nt. książek o Harrym Potterze. Pomocny okazał się domowy skrzat Zgredek. Uczniowie świetnie sobie poradzili!

Ostatecznie zwyciężył GRYFINDOR, w składzie: Hanna Cieniawska, Natalia Cieślak oraz Natalia Szołtysik i ich prefekci Oliwia Orzełowska i Martyna Moj.

Po nocnej wyprawie nadszedł czas na wypoczynek. Uczniowie rozlokowali się ze swoimi śpiworami w Sali Magii i Medytacji, by tam obejrzeć film o przygodach Małego Czarodzieja "Harry Potter i Więzień Azkabanu". O spaniu nie było mowy!

Rano przyszedł czas na uroczyste zakończenie drugiego roku nauki. Wszyscy otrzymali promocje na następny rok. Profesorki Tonks i Sinistra z przyjemnością wręczyły nowym czarodziejkom Certyfikaty zaliczenia Magicznej Nocy z Harrym Potterem. Póżniej uczniowie rozeszli się do swoich mugolskich domów, ale już z niecierpliwością oczekują kolejnej magicznej nocki, by zaliczyć trzeci rok nauki w Hogwarcie!

Imprezę zorganizowały panie: Katarzyna Stącel i Bożena Kutka.

Wszystkim Rodzicom bardzo dziękujemy za okazaną pomoc w zorganizowaniu imprezy!

 

 

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)