Czytam sobie w bibliotece

 

W tym roku biblioteka szkolna (jako jedyna biblioteka szkolna w Bytomiu) przystąpiła do projektu CEO "Czytam sobie w bibliotece" skierowanego do najmłodszych czytelników - w wieku 5-8 lat. Uczniowie będą uczestniczyć w kreatywnych warsztatach, na których dzieci w twórczy sposób zinterpretują literaturę korzystając z takich form wyrazu jak film, animacja, plastyka czy teatr. Efekty tych działań zostaną upowszechnione w środowisku szkolnym i bibliotecznym.

 

Dzięki projektowi nauczyciel-bibliotekarz zdobędzie nowe narzędzia, umiejętności i wiedzę do prowadzenia zajęć animacyjnych wokół literatury, biblioteka wzbogaci swój księgozbiór i stanie się miejscem aktywności szkolnej, dzieci natomiast zdobędą i rozwiną nowe umiejętności, a przede wszystkim zaczną kojarzyć czytanie z przyjemnością!

Pierwsze zajęcia odbędą się 22 i 23 września 2015r. w ramach Klubu Przyjaciół Franklina.

Projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany jest we współpracy z Wydawnictwem Egmont przy wsparciu finansowym w ramach Programu Operacyjnego „Promocja literatury i czytelnictwa” Instytutu Książki ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)